Підписання Асоціації України та Євросоюзу реально відкрила перспективи міст та сіл нашої країни отримувати інвестицій з Європи.

У вересні міська рада прийняла рішення щодо приєднання Світловодська до Угоди мерів щодо клімату та енергії. Угода – це такий собі клуб мерів європейських країн, метою якого є скорочення шкідливих викидів, підвищення енергоефективності та підвищення стійкості до змін клімату.

Для нашого міста ця угода – реальний шанс отримати гранти, дешеві європейські кредити на підвищення енергоефективності міського господарства.

Світловодськ взяв участь у проекті Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки». На останній конференції, в рамках проекту, місто отримало сертифікат за підготовку інвестиційного паспорту міста.

Сьогодні до міста завітав президент Фонду Руслан Щербаков. На зустрічі з міським головою Валентином Козярчуком були обговорені шляхи поглиблення співробітництва та конкретні проекти з енергозбереження. Пілотними мають стати проекти з модернізації і автоматизації освітлення в місті та поліпшення енергозбереження спорткомплексу. Домовлено, що експерти з освітлення відвідають місто ще в цьому році.

Гості повідомили приємну новину для мера та мешканців міста. Фонд проводить моніторинг учасників проекту та визначає рейтинг малих громад. Враховується наявність програм розвитку, фінансові показники, активність мера тощо. Думаю, що наші читачі будуть приємно здивовані. Наш рейтинг складає 97. Для порівняння найвищий рейтинг кращого міста з Дніпропетровської області складає - 72.

Тапер слова за громадою та владою міста.

Не втратимо свій шанс!

Вадим Степанець