Print


Підписанти Угоди мерів щодо клімату та екології мають підготувати основний документ, який відкриє зелене світло для міста у угоді таким документом є План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК).

То що ж це дає практично для Світловодська?

По-перше, стратегічне бачення управління енергією на території, що знизить енергетичну залежність комунального сектору міста.

По-друге, можливість отримати інвестиції не тільки в комунальне господарство, але й в житловий сектор. Це надасть можливість залучити європейські кошти в якості інвестицій та грантів.

По-третє, залучення громади та зацікавлених сторін до активній участі у підготовці та впровадження Плану дій, що позитивно вплине на його запровадження та виконання.

По-четверте, вжити заходів, які нададуть можливість адаптуватися до змін клімату.

Проект «Угода мерів – Схід» передбачає ґрунтовну технічну допомогу: навчання представників муніципалітетів, експертну допомогу, стажування з метою вивчення передових практик.

6-7 лютого 2018 року в Києві відбувся дводенний тренінг підписантів європейської ініціативи «Угода мерів», на якій зібралося представники 25 міст. Тренінг був присвячений підготовці основного документу згідно Угоди – «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату». Учасники обговорили та проаналізували організаційні, технічні і фінансові можливості муніципалітетів для реалізації енергетичної та кліматичної політики.

З вітальною промовою на тренінгу виступили керівник Проекту ЄС "Угода мерів - Схід" Крістоф Фрерінг, начальник відділу енергозбереження та енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Радченко та виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк. В своїх промовах вони робили акцент на важливості співпраці муніципалітетів з фінансовими інститутами, міжнародними проектами та державними структурами, що допомагають в реалізації енергоефективних заходів, а також впровадженні ПДСЕРК.

 

 

Національний експерт в Україні Оксана Кисіль і координатор з розвитку потенціалу Ірина Городиська Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» ознайомили учасників тренінгу з теоретичними основами складання та розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату та практичними кроками з його складання.

Важливе місце в плані відводиться кліматичній складовій. Ірина та Оксана в своїх виступах також підняли питання про зміни клімату в Україні та наслідки, які ці зміни можуть спровокувати. Розповіли, як провести оцінку вразливості міст до змін клімату на локальному рівні.

Технічний експерт Проекту Олександр Дей надав учасниками тренінгу практичні поради зі збору даних для розробки БКВ і розрахунку викидів СО2.

Про необхідність енергоменеджменту для підвищення енергоефективності бюджетних установ в містах розповів начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Ладецкій Павло.

Вадим Степанець

Hits: 1185