Print

Гарною традицією підписантів Угоди мерів щодо енергії та клімату є проведення Днів сталої енергії. Цього року вони пройдуть 4-8 червня.

Щорічні міські Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів, подібно як Європейський тиждень сталої енергетики, задумано Європейською Комісією як засіб своєрідної кількаденної «мобілізації» мешканців, політиків, підприємців, представників громадських організацій, щоб усім разом замислитися над перспективами виробництва і споживання енергії в себе в місті, регіоні, країні та світі.

Мета Днів – це насамперед підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Проведення розмаїтих заходів, розрахованих на різні аудиторії, має сприяти утвердженню в масовій свідомості переконання, що сталі енергетичні технології, моделі поведінки й управлінські рішення не лише економічно вигідні і корисні для природного довкілля, але й цілком досяжні та життєздатні. Це чудова нагода познайомити широкий загал із кращими місцевими, національними та закордонними напрацюваннями у цій сфері, відкрити для себе нові ідеї, зав’язати нові ділові знайомства. Свято, на якому кожен – і міська влада тут має задавати тон – може прозвітувати про власні досягнення та привселюдно оголосити про подальші кроки на шляху до енергетичної самодостатності.

Втім, не слід переоцінювати можливостей масових акцій, що відбуваються лише раз на рік, – а саме такими є Дні сталої енергії. Окремо взяті вони нездатні забезпечити радикальний перелом у свідомості масового споживача енергії та перетворити його на переконаного прихильника енергоощадності, енергоефективності та «зеленої» енергії. Для цього потрібен постійний інформаційний супровід реформування національногоенергетичного сектору. Інакше кажучи, має працювати неперервна, цілісна, добре продумана програма дій із підвищення обізнаності різних цільових груп з одночасним практичним залученням їх до процесу.

Тож Дні сталої енергії слугують водночас ще й додатковим нагадуванням про нагальну потребу започаткувати в Україні всеохопну національну програму енергетичного «лікнепу».

Джерело: Асоціація енергоефективні міста України

Hits: 861