Традицією українського народу є відзначення дня народження генія українського народу Тараса Шевченка. Цього року, 9 березня, ми відзначаємо 204-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря.

Геніальний твір Шевченка «Кобзар» для українців більше ніж поема – це Біблія українця. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів, як святиню. По ньому український селянин вчився читати. Його вчили напам’ять українці.

Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні. Він був на чужині і в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, з кіборгами в руїні Донецького аеропорту, і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях Прострілений російською кулею «Кобзар», на якому запеклася кров українського солдата, свідчення того, що Шевченко живий. Актуально звучить сьогодні шевченківське: «Борітеся – поборете!»

У Світловодську, біля погруддя Кобзаря в парку культури та відпочинку Тараса Шевченка, зібралася громада міста та вшанувала пам’ять про видатного українця урочистим мітингом.

 

 

 

Наш кореспондент
Фото Юлії Абрамкіної