Приємне й сумне часто ходить поряд. Так сталось у цьому, 2018 році, коли фактично співпали дві події – День працівників освіти та день початку затоплення водами Кременчуцького водосховища північно-східної частини Новогеоргіївського (тепер - Світловодського) району.

Отже, ІІ краєзнавчі читання імені Сергія Шевченка відбулися в Павлівці 5 жовтня з нагоди 60-річчя від дня його народження – в школі, де він навчався. Епіграфом до читань став дарчий напис на збірці його ж статей «Лицарі українського степу»: «Крилівчанам – відроджувачам славних традицій русичів і козаків».

До присутніх на читаннях промовляли і той, хто вчив Сергія Івановича – теж Шевченко, але Петро Іванович, і ті, кого вчив Сергій Іванович – директор міського краєзнавчого музею А. Бутко та директор Павлівського НВО М. Середенко.

До обговорень долучилась і колега по спільній краєзнавчій праці Сергія Івановича з Кіровоградського обласного художнього музею Л. Нестройна. Інші доповідачі звернули увагу присутніх на населені пункти, яких уже немає на мапі нашого району, але вони стали важливими компонентами нових районних центрів: Табурище, Ревівка стали мікрорайонами міста Світловодська, а Андрусівка взагалі стала центром Великоандрусівської об̓єднаної територіальної громади.

Представник Крилівського товариства поляків «Полонія» імені Сизізмунда ІІІ Вази, розповідаючи про Крилів, до якого адміністративно від цього року рішенням міської ради прив̓язано районний центр. Також було звернено увагу на той факт, що, за умови, коли б Світловодськ підлягав декомунізації, то першою в черзі була б назва Крилів. Шануймо свою історію, бо хто її не знає, той не має майбутнього.

Сергій Гайдук, Голова ГО «Спадкоємці Крилівщини і Новогеоргіївщини»