Кіровоградський окружний адміністративний суд розглянув адміністративний позов одного з депутатів Світловодської міської ради до Світловодського міського голови Валентина Козярчука про визнання протиправним та скасування розпорядження від 24 листопада 2017 року, яким зупинено рішення Світловодської міської ради про дострокове припинення повноважень її секретаря Сапянова Ю.О.

Відповідне рішення від 3 березня у вівторок, 6 березня, оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

У позовній заяві позивач зазначає, що зупинення рішення відповідач не обґрунтував жодними зауваженнями, як того вимагає закон.

Представник міського голови зазначив, що той, зупинивши рішення Світловодської міської ради, реалізував право, яке надане йому законом, Пояснив, та додав до рішення свої зауваження, які стали підставою його прийняття.

Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про відмову у задоволенні позову, посилаючись на те, що приписами частини 4 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” встановлено, що рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, тільки тоді воно набирає чинності.

Отже, міський голова може зупинити рішення міської ради лише протягом 5 днів з моменту його прийняття та за наявності обґрунтованих зауважень.

Відповідач прийняв оскаржене рішення упродовж згаданого строку.

Зауваження на рішення міської ради, які надав до суду, є, на думку судді Романа Брегея, обґрунтованими.

Вони містять посилання на порушення регламенту міської ради та порушення трудових прав секретаря, у разі набрання чинності рішення про припинення його повноважень.

Водночас, позивач не надав до суду пояснювальної записки до проекту рішення міської ради, в якій обґрунтовуються мотиви його прийняття, йдеться в рішенні суду.

На цих підставах суд зробив висновок про відмову у задоволенні позову.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

21 листопада 2017 року Світловодська міська рада прийняла рішення №1078 про дострокове припинення повноважень її секретаря Сапянова Ю.О.

Але 24 листопада 2017 року міський голова Світловодська прийняв розпорядження №59 про зупинення згаданого рішення.

Джерело: Без купюр